skip to Main Content
Stockholm Hundmässa – Rasmontern 2018

Stockholm Hundmässa – Rasmontern 2018

En rasmonter blir till!
På fredag efter lunch, dagen innan mässan, samlades gänget för att ställa iordning rasmontern. I år gick vi på mässans Elsa Beskow-tema ”Prick firar jul”. Ett fönster som vette ut mot Pyrenéerna och ”tavlor” på våra hundar fick bli igenkänning för rasen. En banderoll på staketet vittnade om rasens användningsområde.

Vi hade många besökare som var intresserade av våra hundar och kanske är några av dom framtida valköpare och medlemmar i vår klubb.

Stort TACK till ni som stod i montern, visade hundar och berättade för nyfikna besökare om vår fantastiska ras; Monica Westerberg, Yvonne Ahlin, Tina Eresjö-Köster, Jenny Jenderbäck, Camilla Liedholm, Annika Lund, Åsa Thunqvist, Anneli Grimborg, Charlotte Sönstebye, Kjell Pettersson, Charlotte Almberg, Felicia Jenderbäck, Anna-Karin och Mikael Risberg.


Back To Top
×Close search
Sök