skip to Main Content
Light My Fire Prada

Gott slut från styrelsen!

Ett märkligt och annorlunda år går mot sitt slut. Vi har alla en förhoppning om att 2021 åtminstone skall ge oss mer möjligheter att ses och umgås lite mer.

Som rasklubb med stor geografisk spridning har vi försökt uppmuntra till lokala och inte minst digitala aktiviteter under året som gått, såsom digitalt KM, vallningsdagar i fårhagen, Adventskalendern på Facebook, fototävling till CBP almanackan etc. Något vi kan ta med oss till kommande år.

Vi ser fram emot ett nytt år tillsammans med våra medlemmar och hoppas såklart att ännu fler vill ansluta sig och göra vår klubb framgångsrik och full av glada Berger-ägare.

Som medlem har du nyligen fått senaste numret av BergerNytt, på Medlemssidan hittar du protokoll från våra styrelsemöten, strax presenterar vi Hälsoenkäten 2020 och en uppdaterad RAS. Ja, det är mycket som händer i vår rasklubb till trots för pandemin!

Med önskan om ett Gott Slut och ett Gott Nytt År!!
Håll ut och håll dig frisk!
Styrelsen CBP

Back To Top
Sök